2016

- ISBHF:n säännöillä, jäähyt, pitkät, paitsiot voimassa.

- Peliaika 2 x 10 min tehokasta.

- Pelataan yksinkertainen runkosarja, jokaiselle joukkueelle tulee 4 peliä.

- Runkosarjan kaksi parasta pelaavat finaalin.

- Jos useampi kuin kaksi  joukkuetta päätyy tasapisteisiin, ratkaistaan sijoitus seuraavasti:

    Keskinäiset ottelut, keskinäisten otteluiden maaliero, tehdyt maalit, päästetyt maalit, arpa

- Finaalissa tilanteen ollessa tasan pelataan  5 min jatkoaika, mikäli ratkaisua ei saada selville lauotaan rangaistuslaukauskisa, molemmilta joukkueilta 5 laukojaa.

Poropojat

#20 Tommi Kuru


#5 Ville Väänänen 0+3=3

#8 Arto Eskola 3+1=4

#10 Paulus Kariniemi 2+2=4

#11 Johannes Pukema 2+1=3

#13 Sami Pietsalo 4+2=6

#16 Sami Juvani

#41 Arto Siikavirta

#73 Juho Vilppola 1+4=5

#76 Aki Pietsalo 1+4=5

#86 Jari Pohjola 2+1=3

#87 Antti Vestola 0+2=2

#88 Ville Ahola 1+0=1


Paulit

# Oskari Mäkelä (MV)


#7 Jesse Hirvonen

#10 Tuukka Rantamölö 0+2=2

#11 Markus Still 2+2=4

#13 Werneri Seretin

#16 Joonas Koivisto 1+2=3

#18 Juho Kangas 2+2=4

#21 Valtteri Ryökkynen 0+1=1

#25 Ossi Lepistö 1+0=1

#88 Ilmari Juntura 1+0=1

#91 Aapo Alapuranen 0+1=1

Sikiöt

#20 Lauri Lassheikki (MV)


#5 Henry Regina

#6 Juho Kauppila 2+0=2

#8 Aleksi Kenttämaa

#10 J-P Ollila

#11 Niku Keskitalo

#12 Ville Raati

#16 Johannes Kaltakari 0+1=1

#19 Niklas Kaartinen 1+2=3

#21 Timo Tjäderhane

#23 Tommi Pietsalo 2+3=5


YMP

#31 Villehart Kuusamo


#3 Tuomas Rautio 2+3=5

#4 Pekka Jaako 1+4=5

#5 Taneli Marjeta 1+3=4

#6 Petteri Uusimäki 1+4=5

#8 Mikael Kuusela 3+2=5

#9 Janus Ylimaunu 1+2=3

#10 Anton Sikorski 6+2=8

#17 Jouni Leppäniemi 2+6=8

#25 Tuomas Marjeta 1+2=3

Rasvattu Salama

#1 Sami Väliharju (MV)


#2 Teppo Sihvonen

#13 Tuomas Vartiainen 1+0=1

#17 Juho Saarni 1+1=2

#23 Juuso Vimpari 0+1=1

#57 Valtteri Mörsäri

#66 Jani Paasi

#69 Jesse Harvio 0+1=1

#86 Valtteri Immonen

#88 Samuli Kämäräinen

#99 Saku Vliharju 0+1=1

#100 Sami Nikula 1+0=1

#112 Juho Huopana 1+0=1

#420 Kalle Hyvärinen 1+1=2

Ottelutohjelma / Tulokset

1

09:00

Poropojat

vs.

Paulit

2-2

2

09:45

Sikiöt

vs.

YMP

0-4

3

10:30

Rasvattu Salama

vs.

Poropojat

0-7

4

11:15

Sikiöt

vs.

Paulit

2-3

5

12:00

YMP

vs.

Rasvattu Salama

5-0

6

12:45

Poropojat

vs.

Sikiöt

5-1

7

13:30

Paulit

vs.

Rasvattu Salama

1-1

8

14:15

YMP

vs.

Poropojat

2-3

9

15:00

Rasvattu Salama

vs.

Sikiöt

4-2

10

15:45

Paulit

vs.

YMP

1-6



FINAALI


FINAALI


11

16:30

Poropojat

vs.

YMP

1-2 ja.

Menossa mukana

|  Peräpohjolan Poropojat ry.  |  poropojat(a)gmail.com  |   Leinosentie 8,  95600 Ylitornio  |   2377414-8  |