2019

25.5.2019

YLITORNIO

- ISBHF:n säännöillä, jäähyt, pitkät, paitsiot voimassa.

- Peliaika 2 x 10 min tehokasta

- Pelataan yksinkertainen runkosarja, jokaiselle joukkueelle tulee 4 peliä.

- Runkosarjan voittaja suoraan finaaliin ja runkosarja 2 kohtaa runkosarjan 3:sen, voittaja otteluparista finaaliin.

- Jos useampi kuin kaksi  joukkuetta päätyy tasapisteisiin, ratkaistaan sijoitus seuraavasti:

    Keskinäiset ottelut, keskinäisten otteluiden maaliero, maaliero, tehdyt maalit, päästetyt maalit, arpa

- Finaalissa tilanteen ollessa tasan pelataan  5 min jatkoaika, mikäli ratkaisua ei saada selville lauotaan rangaistuslaukauskisa, molemmilta joukkueilta 5 laukojaa.

Poropojat

#31 Villehart Kuusamo (MV)


#5 Ville Väänänen

#7 Lauri Viitanen

#8 Juha-Pekka Uusimäki

#11 Johannes Pukema

#13 Sami Pietsalo

#33 Mikko Hyvönen

#73 Anssi Ronkainen

#77 Jari Pohjola

#83 Santtu Sirkkala

#86 Jani Viitanen

#87 Jaakko Vuorenmaa



Arjen Sankarit

#1 Ville Rautio


#2 Nicolas Orajärvi

#3 Antti Niva

#5 Hannu Kenttämaa

#6 Sampo Nousiainen

#9 Kimmo Karppinen
#10 Tommi Pietsalo

#11 Timo Pantsar

#13 Mika Hallikainen

#14 Samuel Pukema

#15 Heikki Savolainen

#16 Joonas Siivola

Tornion Eemelit

#0 Teemu Nissinen


#8 Arto Eskola

#10 Saku Maronen

#13 Toni Koskinen

#16 Joonas Koivisto

#18 Juho Kangas

#20 Ville Savaloja

#21 Ilmari Juntura

#25 Ossi Lepistö

#81 Niklas Kaartinen

#88 Niko Korhonen

#91 Joonas Hiltunen

#99 Oskari Mäkelä


YMP

#21 Tommi Kuru (MV)


#2 Antti Vestola

#3 Pekka Jaako

#5 Taneli Marjeta

#6 Petteri Uusimäki

#8 Matias Korkala

#9 Janus Ylimaunu

#10 Jouni Leppäniemi

#20 Antti Rousu

#25 Tuomas Marjeta


Huoltopäälliköiden ylihuoltaja:

Mikael "Mikke" Kuusela

RollomBoja

#1 Tatu Kuukasjärvi (MV)


#4 Gleb Starobinets

#7 Lauri Nevala

#12 Elias Kaarela

#15 Tomi Alanko

#19 Roni Kurkinen

#20 Juuso Nieminen

#23 Tommi Siliämaa

#25 Alexi Salonen

#29 Samuli Hassi

Ottelutohjelma / Tulokset

09:00

Arjen Sankarit

vs.

YMP

25, 10

0-1

09:45

Tornion Eemelit

16

vs.

RollomBoja

1-0

10:30

Poropojat

87, 86

87, 33

7, 13

73, 13

13, 83

87, 83

vs.

Arjen Sankarit

9, 2





6-1






11:15

YMP

25, 2

2, 6

25, 2

9

vs.

RollomBoja

25, 20

20, 29



4-2




12:00

Tornion Eemelit

18, 16





vs.

Poropojat

13, 77

13, 77

87, 11

13, 83

77, 87

1-5





12:45

RollomBoja

19, 20

12, 15

12, 15

vs.

Arjen Sankarit

2, 10


3-1



13:30

YMP

5, 10

6, 10

20, 25

25, 6

3, 2

20,25

vs.

Tornion Eemelit






6-0






14:15

RollomBoja

7, 29





vs.

Poropojat

13, 5

7, 11

87, 86

13, 83

11, 13

1-5





15:00

Arjen Sankarit

9, 14

15

9, 10

3, 13

15, 10

vs.

Tornion Eemelit

81, 10

18, 21

18, 8

13, 10


5-4





15:45

Poropojat

vs.

YMP

0-0

VÄLIERÄ

2x10min

VÄLIERÄ

16:30

YMP

vs.

RollomBoja

5-0 (luovutus)


FINAALI

2 x 10min

FINAALI


17:30

Poropojat

7, 5

86, 87

11, 5

83, 33

33, 86

vs.

YMP

9, 2




5-1










Menossa mukana

|  Peräpohjolan Poropojat ry.  |  poropojat(a)gmail.com  |   Leinosentie 8,  95600 Ylitornio  |   2377414-8  |