Poro Cup 2019

13.4.2019

Ylitornion Kuntotalolla

Alkkulanraitti 2 ,

95600 Ylitornio

- 14 joukkuetta, 4 lohkoa, kahdessa lohkossa on 4 joukkuetta ja kahdessa lohkossa on 3 joukkuetta. Kolmen joukkueen lohkoissa on tasausottelut, jossa joukkueet pelaavat ristikkäisottelut toisen lohkon joukkuetta vastaan tyylillä "1 vs 3,  2vs 2". Tasausotteluista lasketaan normaalisti pisteet runkosarjaan.  Jokaisesta lohkosta 2 parasta puolivälieriin.


-Pelit pelataan 5 vs 5,  joukkueessa saa olla 10+1 pelaajaa, ei lisenssipelaaja rajoituksia, joukkueella oltava yhteinäinen peliasu numeroineen. Pelaajalista toimitettava 15min ennen ensimmäistä peliä!


- Jos useampi kuin 2 joukkuetta päätyy tasapisteisiin ratkaistaan sijoitus näin:

1. keskinäisten otteluiden pisteet 2.keskinäisten otteluiden maaliero, 3. maaliero 4. tehdyt maalit, 5. päästetyt maalit, 6. arpa


- Peliaika runkosarjassa/puolivälierissä 15 min (viimeinen min tehokasta)

- Välierissä ja Finaalissa 2*10 min (viimeinen min tehokasta)


- Mikäli puolivälierissä tilanne on tasan, ratkaisua haetaan rangaistuslaukauskisasta (3 laukojaa per joukkue)


- Välierissä ja finaalissa tilanteen olessa tasan, tulee ensin 5 min jatkoaika ja sen jälkeen lauotaan rankkarit (3 laukojaa per joukkue)

Lohko A

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Säihkysääret







SS Katapultti







KäKi







Mansester







Lohko B

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Puukäet







Alkkulan Saantimiehet







SB Madekoski














Lohko C

NIMI

O

V

T

H

ME

P

FB Hype







SB RNQ







Wetpo







Poropojat







Lohko D

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Soppatykit







Team HC







RaVe














Tulokset

1

B

09:00

Puukäet

vs.

Alkkulan Saantimiehet

4-2

2

D

09:20

Soppatykit

vs.

Team HC

2-4

3

B

09:40

SB Madekoski

vs.

Puukäet

3-4

4

D

10:00

RaVe

vs.

Soppatykit

4-2

5

B

10:20

Alkkulan Saantimiehet

vs.

SB Madekoski

0-2

6

D

10:40

Team HC

vs.

RaVe

2-2

7

A

11:00

KäKi

vs.

Mansester

2-0

8

C

11:20

FB Hype

vs.

SB RNQ

1-2

9

B1/D3

11:40

Puukäet

vs.

Soppatykit

1-1

10

D1/B3

12:00

RaVe

vs.

Alkkulan Saantimiehet

1-3

11

B2/D2

12:20

FC Hype

vs.

Team HC

1-1

12

A

12:40

Säihkysääret

vs.

SS Katapultti

2-5

13

C

13:00

Wetpo

vs.

Poropojat

3-8

14

A

13:20

SS Katapultti

vs.

KäKi

0-1

15

C

13:40

Poropojat

vs.

FB Hype

0-0

16

A

14:00

Mansester

vs.

Säihkysääret

0-5

17

C

14:20

SB RNQ

vs.

Wetpo

7-2

18

A

14:40

Mansester

vs.

SS Katapultti

0-3

19

C

15:00

Wetpo

vs.

FB Hype

0-8

20

A

15:20

KäKi

vs.

Säihkysääret

0-2

21

C

15:40

Poropojat

vs.

SB RNQ

1-4








22

B1 - A2

16:00

Puukäet

vs.

Säihkysääret

2-3 rl.

23

A1 - B2

16:20

SS Katapultti

vs.

SB Madekoski

2-3 rl.

24

C1 - D2

16:40

SB RNQ

vs.

RaVe

4-3 rl.

25

D1 - C2

17:00

Team HC

vs.

FC Hype

2-1 rl.








26

22 - 24

17:30

Säihkysääret

vs.

SB RNQ

2-3 ja.

27

23 - 25

18:00

SB Madekoski

vs.

Team HC

3-1








28

Finaali

18:30

SB RNQ

vs.

SB Madekoski

5-2








Sij.

Nimi

Joukkue

Pisteet

1




2




3




4




5




6




7




8




9




10




Pistepörssi Top 10

Menossa mukana

|  Peräpohjolan Poropojat ry.  |  poropojat(a)gmail.com  |   Leinosentie 8,  95600 Ylitornio  |   2377414-8  |