Poro Cup 2016

23.4.2016

Ylitornion Kuntotalolla

Alkkulanraitti 2 ,

95600 Ylitornio

- 14 joukkuetta, 4 lohkoa, kahdessa lohkossa on 4 joukkuetta ja kahdessa lohkossa on 3 joukkuetta. Kolmen joukkueen lohkoissa on tasausottelut, jossa joukkueet pelaavat ristikkäisottelut toisen lohkon joukkuetta vastaan tyylillä "1 vs 3,  2vs 2". Tasausotteluista lasketaan normaalisti pisteet runkosarjaan.  Jokaisesta lohkosta 2 parasta puolivälieriin.


-Pelit pelataan 5 vs 5,  joukkueessa saa olla 10+1 pelaajaa, ei lisenssipelaaja rajoituksia, joukkueella oltava yhteinäinen peliasu numeroineen.


- Jos useampi kuin 2 joukkuetta päätyy tasapisteisiin ratkaistaan sijoitus näin:

1. keskinäisten otteluiden pisteet 2. maaliero, 3. tehdyt maalit, 4. päästetyt maalit, 5. arpa


- Peliaika runkosarjassa/puolivälierissä 15 min (viimeinen min tehokasta)

- Välierissä ja Finaalissa 2*10 min (viimeinen min tehokasta)


- Mikäli puolivälierissä tilanne on tasan, ratkaisua haetaan rangaistuslaukauskisasta (3 laukojaa per joukkue)


- Välierissä ja finaalissa tilanteen olessa tasan, tulee ensin 5 min jatkoaika ja sen jälkeen lauotaan rankkarit (3 laukojaa per joukkue)

Lohko A

NIMI

O

V

T

H

ME

P

KäKi

3

2

0

1

3

4

SS Katapultti

3

1

1

1

1

3

Skenderbeu

3

1

1

1

0

3

Arjen Sankarit

3

1

0

2

-4

2

Lohko B

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Puujalat

3

2

1

0

5

5

Huuki

3

2

0

1

4

4

Putinin sotilaat

3

0

1

0

-7

1








Lohko C

NIMI

O

V

T

H

ME

P

SBT Keitto

3

2

1

0

7

5

Poropojat

3

1

1

1

2

3

SirSi

3

1

1

1

-1

3

Karhuset

3

0

1

2

-8

1

Lohko D

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Ravat

3

2

0

1

4

4

Sikiöt

3

1

0

2

-2

2

Röyttän Karhut

3

1

0

2

-4

2








Tulokset

1

B

09:00

Puujalat

vs.

Putinin sotilaat

1-1

2

D

09:20

Sikiöt

vs.

Ravat

1-4

3

B

09:40

Huuki

vs.

Puujalat

1-3

4

D

10:00

Röyttän Karhut

vs.

Sikiöt

1-3

5

B

10:20

Putinin Sotilaat

vs.

Huuki

0-5

6

D

10:40

Ravat

vs.

Röyttän Karhut

0-1

7

A

11:00

Skenderbeu

vs.

SS Katapultti

0-0

8

A

11:20

KäKi

vs.

Arjen Sankarit

4-1

9

B1/D3

11:40

Puujalat

vs.

Röyttän Karhut

3-0

10

D1/B3

12:00

Ravat

vs.

Putinin Sotilaat

3-1

11

B2/D2

12:20

Huuki

vs.

Sikiöt

3-2

12

C

12:40

SBT Keitto

vs.

Karhuset

1-1

13

C

13:00

SirSi

vs.

Poropojat

2-2

14

A

13:20

Arjen Sankarit

vs.

Skenderbeu

2-1

15

A

13:40

SS Katapultti

vs.

KäKi

1-2

16

C

14:00

Poropojat

vs.

SBT Keitto

0-5

17

C

14:20

Karhuset

vs.

SirSi

1-2

18

A

14:40

KäKi

vs.

Skenderbeu

1-2

19

A

15:00

Arjen Sankarit

vs.

SS Katapultti

2-4

20

C

15:20

SirSi

vs.

SBT Keitto

1-3

21

C

15:40

Poropojat

vs.

Karhuset

7-0








22

B1 - A2

16:00

Puujalat

vs.

SS Katapultti

1-2

23

A1 - B2

16:20

KäKi

vs.

Huuki

1-2

24

C1 - D2

16:40

SBT Keitto

vs.

Sikiöt

11-2

25

D1 - C2

17:00

Ravat

vs.

Poropojat

0-1








26

22 - 24

17:30

SS Katapultti

vs.

SBT Keitto

0-10

27

23 - 25

18:00

Huuki

vs.

Poropojat

0-2








28

Finaali

18:30

SBT Keitto

vs.

Poropojat

2-1 RL








Sij.

Nimi

Joukkue

Pisteet

1

Matti Viitajylhä #8

SBT Keitto

9+5=14

2

Jukka Heinonen #11

SBT Keitto

6+4=10

3

Pekka Punju #81

SBT Keitto

6+4=10

4

Juhana Höyhtyä #91

SBT Keitto

2+6=8

5

Hector Garcia #86

Huuki

4+3=7

6

Mikael Koivula #11

Puujalat

3+3=6

7

Nils-Juhan Juuso #11

KäKi

3+3=6

8

Mikael Kuusela #44

Poropojat

4+1=5

9

Rikard Svarvare #7

Huuki

4+1=5

10

Johannes Pukema #11

Poropojat

2+3=5

Pistepörssi Top 10

Menossa mukana

|  Peräpohjolan Poropojat ry.  |  poropojat(a)gmail.com  |   Leinosentie 8,  95600 Ylitornio  |   2377414-8  |