Poro Cup 2018

21.4.2018

Ylitornion Kuntotalolla

Alkkulanraitti 2 ,

95600 Ylitornio

- 16 joukkuetta, 4 lohkoa, jokaisesta lohkosta kaksi (2) parasta puolivälieriin.

 

- Pelit pelataan 5 vs 5, joukkueessa saa olla 10+1 pelaajaa, ei lisenssipelaaja rajoituksia, joukkueella oltava yhteinäinen peliasu numeroineen.

- Aikalisää ei käytössä

 

- Jos useampi kuin 2 joukkuetta päätyy tasapisteisiin ratkaistaan sijoitus näin:

1. keskinäisten otteluiden pisteet 2. maaliero, 3. tehdyt maalit, 4. päästetyt maalit, 5. arpa

 

- Peliaika runkosarjassa/puolivälierissä 15 min (viimeinen min tehokasta)

- Välierissä ja Finaalissa 2*10 min (viimeinen min tehokasta)

 

- Mikäli puolivälierissä tilanne on tasan, ratkaisua haetaan rangaistuslaukauskisasta (3 laukojaa per joukkue)

 

- Välierissä ja finaalissa tilanteen olessa tasan, tulee ensin 5 min jatkoaika ja sen jälkeen lauotaan rankkarit (3 laukojaa per joukkue)

Lohko A

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Ravat

3

0

0

3

-7

0

Rokokoo

3

1

0

2

-3

2

Puukäet

3

2

0

1

4

4

SS Katapultti

3

3

0

0

6

6

Lohko B

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Junnutiimi

3

0

0

3

-12

0

Poropojat

3

1

2

0

5

3

KäKi

3

1

1

1

3

3

Säihkysääret

3

2

1

0

4

5

Lohko C

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Alkkulan Saantimiehet

3

2

0

1

0

4

SBC Huurut

3

2

0

1

5

4

Letkeet

3

0

0

3

-8

0

SBT KEITTO

3

2

0

1

3

4

Lohko D

NIMI

O

V

T

H

ME

P

Sikiöt

3

0

0

3

-14

0

Tzemppitiikerit

3

2

0

1

1

4

VULPN

3

3

0

0

17

6

PeKe

3

1

0

2

-4

2

Tulokset

1

D

09:00

Sikiöt

vs.

Tzemppitiikerit

1-5

2

D

09:20

VULPN

vs.

PeKe

7-2

3

A

09:40

Ravat

vs.

Rokokoo

1-3

4

A

10:00

Puukäet

vs.

SS Katapultti

1-2

5

D

10:20

PeKe

vs.

Sikiöt

5-3

6

D

10:40

Tzemppitiikerit

vs.

VULPN

0-4

7

A

11:00

Ravat

vs.

Puukäet

0-4

8

A

11:20

SS Katapultti

vs.

Rokokoo

6-2

9

D

11:40

Sikiöt

vs.

VULPN

0-8

10

D

12:00

Tzemppitiikerit

vs.

PeKe

1-0

11

A

12:20

SS Katapultti

vs.

Ravat

1-0

12

A

12:40

Rokokoo

vs.

Puukäet

2-3

13

B

13:00

Junnutiimi

vs.

Poropojat

0-5

14

B

13:20

Säihkysääret

vs.

KäKi

3-0

15

C

13:40

Alkkulan Saantimiehet

vs.

SBT Keitto

3-1

16

C

14:00

SBC Huurut

vs.

Letkeet

4-0

17

B

14:20

KäKi

vs.

Poropojat

2-2

18

B

14:40

Säihkysääret

vs.

Junnutiimi

4-3

19

C

15:00

Letkeet

vs.

SBT Keitto

0-3

20

C

15:20

SBC Huurut

vs.

Alkkulan Saantimiehet

4-1

21

B

15:40

Junnutiimi

vs.

KäKi

0-6

22

B

16:00

Poropojat

vs.

Säihkysääret

0-0

23

C

16:20

Alkkulan Saantimiehet

vs.

Letkeet

3-2

24

C

16:40

SBT Keitto

vs.

SBC Huurut

3-1

 

 

 

 

 

 

 

25

D1 - A2

17:00

VULPN

vs.

Puukäet

4-3 rl.

26

A1 - D2

17:20

SS Katapultti

vs.

Tzemppitiikerit

2-1 rl.

27

C1 - B2

17:40

SBC Huurut

vs.

Poropojat

3-2 rl.

28

B1 - C2

18:00

Säihkysääret

vs.

SBT Keitto

2-1

 

 

 

 

 

 

 

29

25 - 26

18:30

VULPN

vs.

SS Katapultti

5-3

30

27 - 28

19:00

SBT Huurut

vs.

Säihkysääret

1-0

 

 

 

 

 

 

 

31

Finaali

19:30

VULPN

vs.

SBT Huurut

3-2

 

 

 

 

 

 

 

Menossa mukana

| Peräpohjolan Poropojat ry. | poropojat(a)gmail.com | Leinosentie 8, 95600 Ylitornio | 2377414-8 |