2020

4.7.2020

YLITORNIO

- ISBHF:n säännöillä, jäähyt, pitkät, paitsiot voimassa.

- Peliaika 2 x 10 min tehokasta

- Pelataan yksinkertainen runkosarja, jokaiselle joukkueelle tulee 2 runkosarjan peliä.

- Runkosarjan voittaja suoraan välieriin ja runkosarja 2 .ja 3. kohtaavat toisen lohkon 2. ja 3. ristiin puolivälierissä, otteluparien voittajat välieriin.

- Jos useampi kuin kaksi  joukkuetta päätyy tasapisteisiin, ratkaistaan sijoitus seuraavasti:

    Keskinäiset ottelut, keskinäisten otteluiden maaliero, maaliero, tehdyt maalit, päästetyt maalit, arpa

- Puolivälierissä tilanteen ollessa tasan varsinaisen peliajan jälkeen, ratkaistaan voittaja rangaistuslaukauskisalla, molemmilta joukkueilta 5 laukojaa.

- Välierissä ja Finaalissa tilanteen ollessa tasan pelataan  5 min jatkoaika, mikäli ratkaisua ei saada selville lauotaan rangaistuslaukauskisa, molemmilta joukkueilta 5 laukojaa.


HOX! HOX! TÄNÄ VUONNA EMME KÄTTELE PELILOPUSSA, VAAN MOLEMMAT JOUKKUEET KERÄÄNTYY OTTELUIDEN JÄLKEEN SINIVIIVOILLA "LOPPUTERVEHDYKSEEN"

LOHKO A

Sealapland Piranhas

94 Henri Kyntäjä (MV)
3 Tommi Pietsalo
5 Johan Vitikka
6 Jussi Herttuala
9 Juho Kuure
10 Jere Nalli
11 Eemil Kreivi
12 Anton Kreivi
13 Joni Kyntäjä
14 Eemeli Rautio

Poropojat

31 Villehart Kuusamo

5 Ville Väänänen

8 Juha-Pekka Uusimäki

10 Paulus Kariniemi

11 Johannes Pukema

13 Sami Pietsalo

14 Petteri Uusimäki

61 Jouni Leppäniemi

73 Anssi Ronkainen

83 Santtu Sirkkala

88 Ville Ahola

Arjen Sankarit

Mv Romi Huunonen

2 Anton Sikorski

3 Elmer Sarkkinen

4 Joonas Siivola

5 Hannu Kenttämaa

6 Nicolas Orajärvi

7 Tuomas Kursu

8 Antti Niva

9 Antti Saarela

10 Janus Ylimaunu

11 Tuomas Marjeta

12 Taneli Marjeta

13 Aleksi Kenttämaa

14 Samuel Pukema

15 Elias Pirttimaa

16 Eemeli Frantti

LOHKO B

Pelikassit

30 Tommi Kuru
3 Juha Sivula
13 Hans Mäenalanen
15 Alex Hukki
17 Toni Lampo
18 Risto Lindfors
20 Jaakko Vuorenmaa
24 Henrik Kärkkäinen
44 Santeri Kokko
53 Arttu Viitanen
54 Erik Ahopelto

Pallosaukot

20 Ville Rautio

3 Lasse Suorsa
4 Jere Siekkinen
5 Vili Pihkakoski
7 Juho Rautakoski
8 Toni Niemi
11 Samuli Lehto
12 Niko Mäkikyrö
18 Henri Tihinen
21 Eemeli Leppikorpi
22 Markus Pätsi

Tornion Eemelit

Mv Verneri Heikkilä
1 Juho Suhonen
8 Sebastian Martin

11 Miikka Köngäs
13 Santeri Yli-Suutala
16 Toni Koskinen
18 Juho Kangas
25 Veeti Alatalo
88 Jesse Risto
91 Aapo Alapuranen

10:00

A

Sealapland Piranhas

vs.

Poropojat

0-6

10:45

B

Pelikassit

vs.

Pallosaukot

2-0

11:30

A

Arjen Sankarit

vs.

Sealapland Piranhas

8-0

12:15

B

Tornion Eemelit

vs.

Pelikassit

1-4

13:00

A

Poropojat

vs.

Arjen Sankarit

4-1

13:45

B

Pallosaukot

vs.

Tornion Eemelit

2-3

PUOLIVÄLIERÄ

PUOLIVÄLIERÄ

14:30

Tornion Eemelit

vs.

Sealapland Piranhas

5-1

15:15


Arjen Sankarit

vs.

Pallosaukot

2-1 rl

VÄLIERÄ

2x10min

VÄLIERÄ

16:00

Poropojat

vs.

Tornion Eemelit

6-2

16:45

Pelikassit

vs.

Arjen Sankarit

3-1


FINAALI

2 x 10min

FINAALI


17:30

Poropojat

vs.

Pelikassit

0-2





Pistepörssi TOP 6

10 Paulus Kariniemi (Poropojat) 3+7=10

11 Johannes Pukema (Poropojat) 3+5=8

2 Anton Sikorski (Arjen Sankarit) 4+3=7

13 Aleksi Kenttämaa (Arjen Sankarit) 0+7=7

18 Juho Kangas (Tornion Eemelit) 3+3=6

73 Anssi Ronkainen (Poropojat) 3+2=5

24 Henrik Kärkkäinen (Pelikassit) 3+1=4

Vauhdissa mukana 2020

|  Peräpohjolan Poropojat ry.  |  poropojat(a)gmail.com  |   Leinosentie 7,  95600 Ylitornio  |   2377414-8  |

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä. Jatkamalla tämän sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön.

Hyväksy